poziom

Basia

poziom

Post autor: Basia » 14 lis 2011, 20:27

Jaki poziom języka angielskiego trzeba mieć aby pracować w Moose?
Czy ciężko jest dostać pracę?, Pytanie dotyczy oddziału w Gdańsku

Artur

Re: poziom

Post autor: Artur » 16 lis 2011, 6:36

Cóż , nie jest łatwo dostać pracę w Moose ale wszystko zależy od twojego poziomu języka i miejsca, w którym mieszkasz. Opiszę ci moją rekrutację w Moose.
Najpierw dostajesz zaproszenie telefoniczne. Na pierwszej rozmowie w Moose piszesz test i losujesz temat,który jest nagrywany i wysyłany do Wrocławia. Moose tworzy jakaś centralną bazę i porównuje lektorów z całej Polski. Test jest dosyć trudny z tego co wiem to w wypowiedzi ustnej sprawdzają głównie płynność i znajomość słownictwa. Po około 7 dniach Moose zaprasza cię na 2 etap. Generalnie jak dobrze wypadniesz - pytają o sprawy metodyczne, proponują ci umowę. Stawka zależy od tego jaką ocenę otrzymałaś z testu i nagrania oraz jakie masz wykształcenie. Opinia o rekrutacji w Moose jest raczej pozytywna więc możesz spróbować - ale język musisz znać bardzo dobrze

Dane

Re: poziom

Post autor: Dane » 17 lis 2011, 19:43

Trzeba znać bardzo dobrze język, w Moose są bardzo nastawieni na język praktyczny, dlatego jak cię zaproszą na 2 etap to nie dukaj jak na maturze, bo z tego co wiem to za to od razu dostaniesz ndst, używaj trudnego słownictwa i staraj się mówić płynnie ale oczywiście to też nie gwarantuje zaliczenia. Wiem,że nagrania oceniane są na 2 sposoby - najpierw maja jakis program, który odrzuca najsłabsze nagrania a potem kazde nagranie przesłuchiwane jest przez człowieka. W Moose musisz mieć minimum 4.0 z nagrania i 4.0 z testu , inaczej nie zaproszą cię dalej na rozmowe. Testy mają chyba 8 wariantów i co miesiąc są zmieniane.

Bree

Re: poziom

Post autor: Bree » 29 lis 2011, 21:37

W Moose testy są dosyć trudne ale do napisania. moim zdaniem są adekwatne do sytuacji . Jak masz Profa lub mgr to raczej zaliczysz.

Bacha

Re: poziom

Post autor: Bacha » 03 gru 2011, 10:11

W Moose testy są sensowne ale dosyć ostro oceniają wypowiedź. Nie dostałam się do pracy , mimo ż wydawało mi się że wypowiedź poszła mi bardzo dobrze. Ale o samej rekrutacji nie mogę nic złego powiedzieć. Po prostu jest dużo chętnych aby pracować w tej szkole.

Ania

Re: poziom

Post autor: Ania » 17 gru 2011, 20:06

uważam, ze zarówno testy jak i wypowiedź w Moose jest na rozsądnym poziomie , ani za trudne ani za łatwe. Jak chcesz uczyć języka to nie po to aby się ośmieszać przed uczniami.

ania

Re: poziom

Post autor: ania » 28 gru 2011, 16:34

Moja opinia jest prosta - testy w Moose są na odpowiednim poziomie trudności ani za łatwe ani za trudne. To nie jest szkoła podstawowa , trzeba znać język.Moim zdaniem warto pójść na rozmowę do Moose aby się chociaż sprawdzić. Uczymy się wszyscy angielskiego od wielu lat, kończymy studia i mało mamy okazji aby sprawdzić się co jesteśmy warci. W moose atmosfera na rozmowie jest miła , warto spróbować . Mój kolega, który uważał się za geniusza angielskiego i wyśmiewał na studiach wszystkie dziewczyny oblał u nich test, a dziewczyny, które były wyśmiewane zdały więc nie ma reguły .

Lola

Re: poziom

Post autor: Lola » 03 lut 2012, 15:09

Mam pytanie do osób, które były na rozmowie w Moose. Bardzo mi zależy na pracy w tej szkole i czy ktoś ma może dostęp do ich testów?, jak często je zmieniają itp. To nie tak,że sobie nie dam rady ale tak dla pewności. Może ktoś rzuci przykładowymi pytaniami?

AAGG

Re: poziom

Post autor: AAGG » 26 kwie 2012, 6:21

Testy są co kilka roku zmieniane więc raczej nie ma szansy aby znaleźć test w necie. W Moose jest chyba zawsze 20 różnych wersji, choć niewykluczone że niektóre pytania się powtarzają

Jacek

Re: poziom

Post autor: Jacek » 16 sty 2013, 10:14

Moim zdaniem testy w Moose są na poziomie takim jakim powinien być, ani za trudne ani za łatwe. Kilka lat temu Moose miał bardzo trudne testy z j. niemieckiego ale teraz wszystkie testy są OK, więc jeżeli dobrze znasz język to zaliczysz test. Znam osoby, które zaliczyły test znam też osoby, które oblały.
Pamiętajcie,że bardzo ważna jest wypowiedź w j. obcym.

ODPOWIEDZ